Přírodní travní / trávníkový koberec


Nejnovějším trendem v oblasti zakládání trávníků jsou travní koberce. Z tohoto důvodu nabízíme prodej a pokládku předpěstovaných i přírodních travních koberců za nejlepší ceny na trhu.

Výhody přírodních travních koberců

Ideální řešení k rychlému ozelenění plochy všech velikostí.

Přírodní travní koberce se využívá k zatravnění ploch zejména u novostaveb, v zahradách a parcích, na dětských hřištích a sportovních plochách.

  • rychlé položení do 24 hodin
  • plné zatížení je možné do 2 týdnů od pokládky
  • trávník bez plevele a mechu
  • vysoký okrasný efekt
  • možnost pokládky po celý rok

Přírodní travní koberec vyniká vysokou odolností a rychlou schopností regenerace.

Pokládka travního koberce

Předpěstované travní koberce představují určitý luxus v zahradní architektuře. Již nemusíte trávník pracně vysévat a čekat na výsledek, který ne vždy odpovídá vašim představám.

Předpěstované travní koberce. Dbáme na to, aby trávník splnil veškerá vaše očekávání. Trávník pro přípravu travního koberce je pěstován cca 10 měsíců. Až trávník důkladně zakoření, je za pomocí speciálního stroje seříznut do pásů dle potřebné šíře. Tyto pásy dále fungují jako běžný koberec. Jsou smotány a následně pokládány na předem připravený povrch.

Než je koberec položen na předem určené místo, musí být půda dostatečně prokypřená a zbavená plevele. Ten by nám v budoucnu mohl prorůstat mezi trávou a konečný výsledek by nepůsobil dobře. Povrch také musí být zcela rovný a nesmí obsahovat žádné kameny.

Přírodní travní koberec. Travní koberec skvěle zapadá do kompozice perfektně upravené zahrady. V současné době jsou na trhu k dostání i umělé travní koberce vyrobené z PVC. Jejich cena je výrazně nižší, avšak efekt není takový jako u koberců přírodních. Trávníky mají sloužit jako místo pro aktivity a relaxaci. Zahrada je místem plným života a přírodní trávník je jejím základem.

Přírodní trávník jistě můžeme založit díky osivu. Než však docílíme hustého, kompaktního trávníku bez plevele, trvá tento proces asi 2 roky. Naproti tomu přírodní travní koberec nás všech obtížných překážek zbaví a my se tak velice brzy můžeme těšit ze skvostného pažitu.

Postup pokládky

Není to tak složité, ale je potřeba dodržet technologický postup.

Při pokládání travního koberce musí být dodržen základní postup skládající se z následujících kroků.

  • Správné položení jednotlivých pásů.
  • Zarovnání okrajů.
  • Šikmé uválení.
  • Důkladné zavlažení.

Protože máme v dané oblasti zkušenosti, poradíme vám i s následnou péčí, kterou travní koberce vyžadují.


Travní koberec na objednání

Našim zákazníkům doporučujeme pokládat v době od dubna do konce října. Podmínkou jsou dobré klimatické podmínky a teploty nad nulou. Trávníkové koberce musí být položeny do 24 hodin od jejich sloupnutí. Pokud však pokládka není z jakéhokoliv důvodu možná, musí být koberec uložen na stinné místo a dostatečně zavlažen.

Pokládka a ceny

Naším zákazníkům nabízíme kompletní servis v oblasti zakládání trávníků. Jednotlivé travní koberce vypěstujeme ve speciálních školkách a poté zajistíme i pokládku včetně dalšího poradenství s následnou péčí. Ceník travních koberců najdete na samostatné stránce. Nabízíme vysokou kvalitu travních koberců za velice příznivé ceny.

Máte zájem o položení travního koberce?


Kontakt